Gloria Jean’s Coffees, 1979 yılında Long Grove, Illinois olarak bilinen Chicago’nun kuzeyindeki küçük bir kasabada Ed ve Gloria Jean Kvetco’nun küçük bir hediyelik eşya dükkânı satın alıp hediyelik ürünlerin yanında gurme kahve satmaya başlamalarıyla kurulmuş oldu. 1986 yılında kendi konseptleriyle Gloria Jean’s Coffees A.B.D. olarak şirketleştiler. 1995 yılında Nabi Saleh ve Peter Irvine adlı iki ortak Gloria Jean’s Coffees’in isim haklarını Avusturalya kıtası için satın aldılar ve Avusturalya’daki ilk Gloria Jean’s Coffees mağazası 1996 yılında açılmış oldu. 2005 yılında Nabi ve Peter, Gloria Jean’s Coffees’in üretim ve uluslararası isim haklarının tamamını Gloria Jean’s Coffees A.B.D.’den satın aldılar. Böylece Gloria Jean’s Coffees’in tüm uluslararası hakları % 100 olarak Avusturalyalı yatırımcılara geçmiş oldu. Sürekli olarak gelişip büyüyen Gloria Jean’s Coffees bugün Avusturalya’da 150’nin üzerinde ve dünyanın 34 farklı ülkesinde 600’ü aşkın mağazaya sahiptir. Bu sayı her geçen gün açılan yeni mağazalarla artmaktadır.

Kaner Şirketler Grubu’nun Gloria Jean’s Kuzey Kıbrıs serüveni, uluslararası ambargolara rağmen Kuzey Kıbrıs’ın ilk ana bayilik (master franchise) anlaşmasını imzalayarak 2007 yılında Dereboyu’nda Gloria Jean’s Coffees Mağazası’nı açmasıyla başlamış oldu. Bu eşsiz marka; Kuzey Kıbrıs genelinde günümüzde Lefkoşa, Girne, Mağusa ve Lefke bölgelerinde bulunan mağazaları ile misafirlerine dünya markası gurme espresso kahve zevkini yaşatmaktan mutluluk duymaktadır. Gloria Jean’s Kuzey Kıbrıs, dünya genelinde bulunan Gloria Jean’s Coffees mağazaları arasında ve lokal marketteki liderliğini sürdürerek,  güçlendirmeyi hedeflemektedir. Gloria Jean’s Kuzey Kıbrıs hem pazar liderliği ile hem de global çapta sergilediği örnek duruş ile en güçlü marka iş ortağı olma gururunu da misafirleri ile paylaşmaktadır. 2020 yılının yeni konseptini de uygulayan ve uygulayacak olan en güçlü marka iş ortağıdır.

Bugün, misafirlerine sıcak ve soğuk espresso içecekleri, taze premium kahve çekirdekleri, çeşitli gurme çayları, yiyecek koleksiyonları ve kahve ile ilgili ürünler dahil olmak üzere 150’den fazla ürün yelpazesi sunmaktadır. Dünya standartlarında, akredite edilmiş Barista Eğitim programı ile profesyonel olarak eğitilen baristaları sayesinde en kaliteli hizmeti vermekte ve bu tutkuyu tüm kahve severlerle paylaşmaktadır.

Gloria Jean’s Coffees işaretini gördüğünüz her yerde zengin bir miras olan çalışkan Avustralya ahlakı üzerine inşa edilmiş ilkeleri deneyimliyebilirsiniz. Gloria Jean’s Coffees Kuzey Kıbrıs, kahve kültüründe öncü olarak sahibi olduğu leziz kahve karışımlarını geliştirmek ve misafir memnuniyetinden ödün vermemeyi kendine görev bilmiştir.

En kaliteli kahveyi her zaman canlı bir atmosferde, üstün ve özgün servis anlayışıyla bütünleştirerek eşsiz bir aile ortamında sunmayı misyonu edinmiştir.

Vizyonu, Kuzey Kıbrıs’ın en sevilen ve saygı duyulan kahve şirketi olmaktır.

Şirketi, kahvesi ve misafirleriyle bu değerleri yaşamaktan gurur duymaktadır:

  • Dürüstlük ve güvene dayalı ortaklıklar,
  • Mükemmelliğe ve yeniliklere bağlılık,
  • Tutku ve keyif kültürü,
  • İnsanlara, değişen ve gelişen yaşamlara inanç.